2023 Spalio 03, Antradienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Verslo žinios

"Klaipėdos mediena" auga šuoliais

Paskelbta: 2012-03-19 15:19:22
Dar tik penkerius mėnesius veikiantis su Europos Sąjungos (ES) parama pastatytas naujas AB "Klaipėdos mediena" baldų gamybos cechas jau beveik pasiekė tokius rodiklius, kuriuos buvo įsipareigota demonstruoti po trejų metų.

Naujuosius įrenginius pradėjus naudoti maksimaliu pajėgumu, per šiuos metu įmonėje numatoma sukurti 118 naujų darbo vietų. Taip įmonės kolektyvas padidės iki 517 darbuotojų.

Pasak "Klaipėdos medienos" ekonomikos direktorės Violetos Lebednykienės, pasinaudodama ES struktūrinių fondų Ekonomikos augimo veiksmų programos priemone "Lyderis LT" įmonė 2008-ųjų gruodį pradėjo vykdyti 30,3 mln. litų vertės gamybos modernizacijos projektą.

Anot "Klaipėdos medienos" vadovo Viktoro Adomaičio, apjungus du senuosius cechus buvo sumontuota naujausia gamybinė technologija - dvi baldų gamybos linijos. Dabar įmonėje baldų gamyba užima apie 32 tūkst. kv. m plotą.

Įgyvendindama šį projektą įmonė investavo ir į aplinkosaugą - buvo įsigytas 7,4 mln. litų vertės elektrostatinis nusėsdintuvas, kuris leido išvengti išmetimų į aplinką.

Anot V. Adomaičio, "Klaipėdos medienos", kurios pagrindinis klientas yra Švedijos koncernas IKEA, apyvarta bei eksportas ir toliau labai ženkliai auga.

"Lyginant du pirmuosius šių metų mėnesius su atitinkamu 2011-ųjų laikotarpiu pardavimai ir eksportas padidėjo 29 procentais arba 8 milijonais litų. Išlaikant augimą panašiu tempu, per šiuos metus apyvartą ir eksportą padidintume daugiau negu 48 milijonais litų. Tačiau turime ambicingų planų - balandį pradėsime gaminti naują produkciją, tad šiuos metus planuojame užbaigti su 327 milijonus litų siekiančiais pardavimais. Taip eksportą lyginant su praėjusiais metais tikimės padidinti 75 procentais", - apie šių metų įmonės planus teigė V. Adomaitis.

"Klaipėdos mediena", be baldų ir jų detalių dar gaminanti medienos drožlių plokštę ir apdailintą medienos drožlių plokštę, priklauso "Vakarų medienos grupei" - vienai didžiausių medienos gaminių eksportuotojų Baltijos šalyse. Ji vienija dar 6 įmones: UAB "Sakuona", UAB "Oak In Style", Ukrainoje veikiančią OOO "Wood Industry", UAB "VMG ekspedicija", Baltijos elektrinių investicijas ir "VMG Industry", kuri šiuo metu įgyvendina apie 265,8 mln. litų vertės medienos perdirbimo ir baldų gamybos fabrikų komplekso statybos projektą Baltarusijoje, Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje.
Šaltinis: http://www.ve.lt

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai