2024 Kovo 01, Penktadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Verslo žinios

Šiemet SBA baldų grupė į „Šilutės baldus“ investuos 11 milijonų litų

Paskelbta: 2014-07-07 23:09:35
Šiemet SBA baldų grupė į savo valdomas gamyklas planuoja investuoti 41 milijoną litų, iš jų dalį skirs ir „Šilutės baldams“. „Nuolatinės investicijos mūsų versle yra būtinos – tik taip galime didinti gamybos apimtis, veiklos efektyvumą ir sėkmingai konkuruoti pasaulinėse rinkose“, - sakė koncerno SBA viceprezidentas ir SBA baldų grupės valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.

„Šilutės baldų“ medienos masyvo cecho modernizavimas - stambi SBA baldų grupės 2014 metų investicija. Šilutėje planuojama investuoti 11 milijonų litų. Modernizavus „Šilutės baldų“ cechą jame atsiras nauji medienos pjovimo įrenginiai, skeneris, kuris automatiškai paskaičiuos pjovimo vietą. Dėl pasiekto tikslumo, gaminiui pagaminti reikės mažiau medienos. Tuo pačiu mažės produkcijos savikaina bei didės darbo našumas.

Per pastaruosius trejus metus SBA baldų grupės investicijos į įmones viršijo 150 mln. litų, o nuo 2006 metų įmonės sulaukė daugiau nei 300 milijonų litų investicijų.

„Investavome ir į naujų gamyklų statybas, ir į senųjų perstatymą, naujų linijų diegimą. Iš esmės pertvarkėme ir gamybos procesus, ir valdymą“, - sako SBA baldų grupės valdybos pirmininkas.

Kokių rezultatų duoda investuoti milijonai, E.Valentinavičius iliustruoja „Klaipėdos baldų“ bendrovės pavyzdžiu: nuo 2006 metų gamyklos gamybos apimtys išaugo beveik dvigubai – 94 proc. „Šis rezultatas buvo pasiektas ne plečiant gamybos plotus, o efektyviai išnaudojant šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes“, - sako E.Valentinavičius.

Bendras SBA baldų grupės įmonių efektyvumas, skaičiuojant produkcijos verte vienam darbuotojui, nuo 2006 metų išaugo 73 proc. „Žinant, kad konkuruojame dėl užsakymų su viso pasaulio gamintojais, šį efektyvumo augimą vertiname kaip vieną svarbiausių savo veiklos rodiklių“, - sako SBA viceprezidentas.

„Lietuvos baldų pramonė į gamybos modernizavimą investuoja nuosekliai ir daug. Turime išvystytą infrastruktūrą, nemažus gamybinius pajėgumus, gerus specialistus ir modernias technologijas. Baldų gamyba, atmetus naftos produktus, sudaro 10 proc. visos Lietuvos pramonės produkcijos. Užimame penktą vietą „Ikea“ didžiausių gamintojų sąraše – iš karto po Kinijos, Lenkijos, Italijos ir Švedijos. Tai irgi daug pasako apie mūsų baldų įmonių konkurencingumą. Juo labiau kad dėl užsakymų konkuruojame globaliu mastu“, - sakė SBA baldų grupės valdybos pirmininkas.

Šių metų pirmąjį ketvirtį 10,5 proc. kritus bendram Lietuvos eksportui, baldų pramonė išlieka vienu šalies užsienio prekybos variklių. Eksporto sumažėjimą specialistai sieja su prastais „Orlen Lietuva“ ir „Achema“ rezultatais. SBA baldų grupės eksporto pardavimai per tą patį laikotarpį paaugo 8 proc.

SBA baldų grupės įmonių produkcija eksportuojama ir Vakarų, ir Rytų kryptimis. Produkcijos galutinio taško geografija labai įvairi – nuo JAV Vakaruose iki Kinijos Rytuose, Europoje šiemet išaugo eksportas į Vokietiją, Austriją.

SBA baldų grupės pardavimai stabiliai auga nuo 2009 metų – 2013 m. jie siekė 689,2 mln. litų, 56 proc. daugiau nei 2009 m., kai pardavimai buvo 441 mln. litų. Didžiąja dalimi šiuos rezultatus lėmė į įmones investuotos lėšos – tai leido didinti pagaminamos produkcijos kiekį, o kartu mažinti sąnaudas bei didinti veiklos efektyvumą.

SBA baldų grupė vienija septynias baldų gamybos įmones Lietuvoje, Rusijoje ir Baltarusijoje: „Kauno baldai“, „Klaipėdos baldai“, „Visagino linija“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Novomebel“ ir „Mebelain“.

daugiau skaitykite : http://www.silutesnaujienos.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8574:iemet-sba-bald-grup-iluts-baldus-investuos-11-milijon-lit&catid=81:naujienos&Itemid=136

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai