2023 Spalio 04, Trečiadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Paskelbta: 2014-05-30 11:32:43
Perskaitė: 1922
Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. Tikimasi, kad robotiniai moduliai – „rumbotai“ (ang. roombots) bus pajėgūs suformuoti bendrą struktūrą bei savarankiškai modifikuotis į įvairiausius pavidalus.

Mokslininkai tiki, kad ateityje jie bus pritaikomi teikiant pagalbą pagyvenusiems arba neįgaliems žmonėms, nors kol kas neaišku, kaip ją reikėtų įgyvendinti.

„Idėja apie atskirus vienetus, kurie galėtų savarankiškai susirinkti bei keisti savo morfologiją, gyvuoja jau gana ilgai, bet niekas iki šiol nepateikė pasiūlymo, kaip juos galėtume panaudoti“, – pakomentavo, Lozanos École Polytechnique Fédérale universiteto inžinierius Massimo Vespignani.

M.Vespignani ir jo kolegos nusprendė pritaikyti šią idėją robotų-baldų rinkoje. Pavyzdžiui, smulkūs moduliai galėtų modifikuotis į taburetę, jeigu greta atsiranda pagyvenusių žmonių, kuriems reikia atsisėsti arba patraukti kitą baldą jiems iš kelio.

Blokų judėjimas

Kiekvienas „robotukas“ yra visiškai nepriklausomas vienetas – 22 cm ilgio blokelis, panašus į porą sujungtų kauliukų. Jame patalpinta baterija ir trys maži varikliai, kurie leidžia judėti trimis skirtingomis dimensijomis. Kiekvienas jų yra padengtas specialiu paviršiumi ir turi ištraukiamus „nagus“, todėl gali vienas su kitu susijungti bei sukurti didesnę struktūrą.

Blokai veikia vienu iš dviejų režimų: jie gali judėti trajektoriniu tinkleliu ant grindų arba sienos ir jungtis su kitais blokeliais, arba atsijungti nuo tinklo ir patalpoje judėti nepriklausomai. Taip pat jie turi galimybę tiesiog prisijungti prie jau esamų baldų.

Šiuo metu komanda išbando skirtingus baldų kontrolės būdus: pasitelkdami planšetinius kompiuterius, kalbą bei gestus. Kaip teigė Vespignani, pritaikant vyresnio amžiaus asmenims, robotai galėtų turėti daugiau savarankiškumo.

Baldų ateitis?

Šie robotai yra dar tik prototipas. Planuojama, kad realybe jie galės tapti tik maždaug po 20 metų. Dabartinėmis techninės pažangos sąlygomis jie nebūtų pajėgūs išlaikyti suaugusio žmogaus. Be to, modulių baterijos išsikrautų po vienos valandos. Vis dėlto, mokslininkai neįžvelgia tame ilgalaikės problemos. Ateities „rumbotai“ galėtų dalintis energijos atsargomis, o pasikrauti, prisijungę prie tinklo ant žemės ar sienos.

Daugiau skaitykit :Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai