2024 Liepos 13, Šeštadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

„Kaip visų“ – nebeįdomu, akį patraukia išskirtinės idėjos

„Kaip visų“ – nebeįdomu, akį patraukia išskirtinės idėjos

Paskelbta: 2014-03-24 00:00:08
Perskaitė: 2189
Į parodą „Baldai“ Vilniuje susirinkę baldų gamintojai ir interjero kūrėjai prisistato ir tiems potencialiems klientams, kurie žvalgosi įdomesnių gaminių. Verslininkai sako, kad vis daugiau lietuvių domisi netradiciniais sprendimais.

aneta Smailienė, industrinio stiliaus baldus į Lietuvą importuojanti ir parduodanti dizainerė, UAB „Provence Deko“ vadovė, darbuojasi kartu su dizainere Juste Skurdelyte, kuri gamina maiškrepšius, pufus, kilimus, žymimus ženklu „SmartArt“. Moterys tvirtina, kad vis dažniau į jas kreipiasi žmonės, ieškantys „prieskonių“ savo namų interjerui.

„Galbūt pirkėjai nėra labai drąsūs, bet pasibaigus krizei ieškoma ko nors naujo, įdomaus, netikėto“, – aiškina p. Skurdelytė.

Pasak jos, tenka išgirsti pareiškimų, kad gaminiai brangūs ar kad tokius galima pasidaryti patiems, bet netrūksta ir tų, kurie rankų darbą vertina ir investuoja į tokius interjero elementus.

Ponia Smailienė pasakoja, kad Lietuvoje industrinio stiliaus baldai – naujovė, tačiau pasaulyje jie paplitę. Metus šiuos baldus siūlanti dizainerė sako, kad vienų metų prireikė kontaktams su patikimais gamintojais užmegzti. Įdomiai atrodantys baldai perkami norint pagyvinti ar atgaivinti aplinką. Vis dėlto besižavinčiųjų stiliumi ne ką mažiau nei jį peikiančiųjų.

„Kai kurie žmonės mano, kad čia metalo laužas, nes yra nematę industrinio stiliaus. Mūsų klientai dažniausiai jaunesni, jie supranta, kas tai, ir tokių baldų ieško“, – sako p. Smailienė.

Parduoda paslaugą

Prieš metus dirbti pradėję vieninteliai vilnonių kilimų audėjai Lietuvoje UAB „Fashion colours LT“ sako, kad užsakymų produkcijai turi keliems mėnesiams į priekį.

„Buvome pripratinti prie masinės gamybos kilimų, bet supratimas ateina. Žmonės pamato, pačiupinėja kilimus ir supranta, kad tai kita kokybė“, – teigia Rūta Būtėnaitė, bendrovės dizainerė ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Tekstilės katedros docentė.

Specialistė pasakoja, kad konkurentų Lietuvoje jiems nėra, o su pasauliniais gamintojais jie nekonkuruoja, nes parduoda ne kilimą, o paslaugą. „Fashion Colours LT“ specialistai keliauja į kliento namus ir kilimą audžia tokio dydžio, kokio prašo užsakovas, pagal interjerą parenka spalvas, kuria unikalų piešinį. Didžioji dalis užsakymų atitenka užsieniui.

„Lietuvoje tokios paslaugos įkainiai yra, matyt, keturis kartus mažesni nei analogiški užsienyje. Daugiausia gaminame Vakarų Europai“, – pasakoja p. Būtėnaitė.

Plačiau:


Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai