2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Dėl medienos parodų dalyvių konkuruoja Vilnius ir Kaunas

Dėl medienos parodų dalyvių konkuruoja Vilnius ir Kaunas

Paskelbta: 2013-03-19 11:48:21
Perskaitė: 2260
Šiemet tomis pačiomis dienomis – kovo 21–24 d. – organizuojamos dvi parodos, kurios apima ir baldų bei medienos temas. Tokia parodų centrų konkurencija verčia labiau konkuruoti dėl parodų dalyvių, nėra ji patogi ir bendrovėms, norinčioms dalyvauti abiejose parodose.

Kovo 21–24 dienomis Vilniuje Lietuvos parodų organizavimo ir kongresų centras „Litexpo“ organizuoja tarptautinę baldų, dizaino, interjero kūrėjų, projektuotojų, architektų, technologų, gamintojų ir platintojų parodą „Baldai 2013“, o Kaune tuo pačiu metu UAB Ekspozicijų centras rengia specializuotą statybos, interjero, apdailos medžiagų bei baldų parodą „Namų pasaulis 2013“. Ir vienos, ir kitos parodos organizatoriai skaičiuoja rekordinius parodų dalyvių skaičius – parodoje „Baldai“ ketina dalyvauti apie 200 dalyvių, „Namų pasaulyje“ – 220.

Tenka rinktis

„Nors Vilniuje ir Kaune organizuojamos parodos savo tematika šiek tiek panašios, bet iš principo jų tikslinė auditorija skiriasi. Vilniuje – labiau orientuota į eksportą, Kaune – vidaus vartojimą“, – sako Raimundas Beinortas, asociacijos „Lietuvos mediena“ vadovas. O tai, kad abiejose parodose dalyvių netrūksta, rodo, kad vietos verslui yra aktuali ir eksporto, ir vidaus rinka. Todėl turinčioms ribotą biudžetą, bet norinčioms prisistatyti rinkai įmonėms neišvengiamai teko rinktis.

„Lietuva nėra didelė rinka, todėl natūralu, kad turintys finansines galimybes dalyvaus abiejose parodose, tik gal kiek kukliau“, – teigia p. Beinortas.

„Tiesioginės konkurencijos nejaučiame, bet tam tikrų keblumų mūsų dalyviams kyla. Yra dalyvių, kurie būtinai nori dalyvauti parodoje „Baldai“, nes tai yra nauda verslui ir įmonės įvaizdžiui, bet ta įmonė turi ir konkrečių prekybinių interesų Kauno regione, ją domina Kauno individualūs pirkėjai. Kaip jos sprendžia šią problemą? Dalyvauja abiejose parodose, tik susimažina plotus. Be abejo, dalyviams labai nepatogu“, – sako Lilijana Dirsienė, sotinėje organizuojamos parodos „Baldai 2013“ projekto vadovė.Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai