2024 Gegužės 20, Pirmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Malkų sandėliai perpildyti, tad ir kainos kišenių nedrasko

Malkų sandėliai perpildyti, tad ir kainos kišenių nedrasko

Paskelbta: 2013-01-03 14:46:30
Perskaitė: 2614
Kuo nusikalto uosis? Augalų ligų specialistai fitopatologai pečiais gūžčioja jau beveik dešimtmetį – tvirtą, skalų, degų uosį, tradiciškai kaina nusileidžiantį tik ąžuolui, jau bene nuo 2004-ųjų džiovina neaiški nepagydoma liga.

Tačiau uosio kainos, miškininkų nuomone, krenta ne tiek dėl ligų, kiek dėl besikeičiančios mados – priverstiniai masiniai benusibaigiančių medžių kirtimai prieš trejus metus buvo užvertę rinką ir ėmė keisti išrankių pirkėjų skonį, nes tai, kas dažnai kartojasi, tampa nebemadinga. Kai nėra pirkėjų, kaina krenta. Liepą, palyginti su praėjusių metų lapkričiu, vidutinė uosių rąstų kaina Lietuvos vidaus rinkoje buvo pasiekusi dugną – vos 168 litai už kub. m, nors prieš pusmetį buvo 216 litų. Tiesa, spalį ši mediena brangtelėjo vidutiniškai iki 210 litų.

Vis dėlto po visų negandų uosis Lietuvoje tebėra prekė, nedaranti didelės įtakos rinkoje, nelyginant baravykas negrybingą vasarą. Antai Kretingos urėdijoje šios medienos vos pusšimtis kubų per metus parduodama, o ir tos kokybė prasta – vis džiūsta, nespėja užaugti iki komercinės vertės.

daugiau skaitykite paspaudę nuorodą...

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai