2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

„Ikea“ Lietuvos baldininkus mokys konkurencijos

„Ikea“ Lietuvos baldininkus mokys konkurencijos

Paskelbta: 2012-09-19 20:35:19
Perskaitė: 2355
Kitąmet Lietuvoje atsidarysianti baldų prekybos tinklo „Ikea“ parduotuvė kitus rinkos dalyvius privers pasitempti. To nepadariusiems gali tekti net bankrutuoti.

Nušluos nuo žemės

Manoma, kad kitais metais šalyje atsidarysianti didžiausio pasaulyje baldų prekybos tinklo „Ikea“ parduotuvė neišgąsdins tik nišinių šalies baldininkų. Likusiems patraukliomis gaminių kainomis garsėjanti parduotuvė gali pagrūmoti pikčiau.

„Toks didžiulis žaidėjas su visomis savo galimybėmis ir kainų politika kaip “Ikea„ tikrai turės įtakos prekybos rinkoje veikiančioms bendrovėms. Baldų įmonės, dirbančios tame pačiame sektoriuje, kaip “Ikea„, bus nušluotos nuo žemės paviršiaus – jų neliks nė kvapo. Pasaulyje yra labai nedaug įmonių, kurios išdrįsta stoti į konkurencinę kovą su šiuo koncernu“, – sakė asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas.

Anot pašnekovo, išsilaikys tik kitame rinkos sektoriuje veikiančios bendrovės, pavyzdžiui, be baldų gamybos, teikiančios dizaino paslaugas ar pan.

Šiuo metu visą savo produkciją tinklui parduodančios bendrovės „Freda“ direktorius Antanas Ėmužis taip pat sakė manąs, kad tame pačiame sektoriuje dirbantys mažieji vietos prekybininkai bus tiesiog priversti nutraukti veiklą. O stambesni privalės pakeisti savo požiūrį į klientus.

Perskirstys rinką

Klaipėdoje įsikūrusios nestandartinių baldų gamintojos bendrovės „Mogano baldai“ savininkas Aurimas Gilys tikino parduotuvės „Ikea“ atidarymo Lietuvoje laukiantis be baimės. Jis buvo įsitikinęs, kad „Ikea“ nukonkuruos tik standartinių baldų gamintojus, o nestandartinės produkcijos gamintojai rinkoje išsilaikys be didesnių sunkumų.

A.Gilio manymu, parduotuvės „Ikea“ Lietuvoje atidarymas tik paskatins persiskirstyti rinką: dalis standartinių baldų gamintojų persiorientuos į nestandartinę gamybą. Tačiau paklaustas, ar nesibaimina dėl to išaugsiančios konkurencijos, pašnekovas paneigė ir tai. Anot jo, dauguma persiorientavusių gamintojų išlaikys savo baldų modelius, tik leis klientams keisti jų matmenis. Tad nestandartinės gamybos niša, leidžianti klientams įgyvendinti visus savo sumanymus, perpildyta nebus.

„Į visiškai nestandartinių baldų rinką gali pereiti tik nedaugelis gamintojų, nes tam reikia daug technologinių žinių“, – sakė jis ir prognozavo, kad dėl rinkos persiskirstymo net gali kilti nestandartinių produktų kainos.

Be to, anot A.Gilio, bendrovė jau yra susidūrusi su atvejais, kai įsigiję „Ikeos“ baldų žmonės nesugeba patys jų sumontuoti. Todėl baldininkai ateityje gali sulaukti išaugusios šių darbų paklausos.

„Mes esame išlepinę klientus: dabar bet kuris baldininkas atvažiuoja pas klientą, surenka baldus, dar kambarius iššluoja. O kai žmonės nusipirks baldus parduotuvėje “Ikea„ ir turės juos surinkti patys, gal pradės labiau vertinti baldininkų darbą. Nes dabar šie darbai turi būti pateikti beveik nemokamai“, – svarstė pašnekovas.

Kainas adaptuos prie rinkos

Vis dėlto reikšmingesnius rinkos pokyčius prognozuoja ne visi. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas sakė nemanąs, kad į Lietuvą žengęs tinklas „Ikea“ kaip nors ypač sudrebins rinką.

Pašnekovas abejojo, kad „Ikea“ kitąmet drastiškai išstums tiek smulkiuosius, tiek stambiuosius rinkos žaidėjus. Nes šalies gyventojai, anot jo, jau anksčiau turėjo galimybę „Ikeos“ produkcijos nusipirkti vos už kelių šimtų kilometrų – Lenkijoje.

„Jau šiandien laikraščiuose yra daug skelbimų, kuriuose siūloma atvežti baldų iš “Ikeos„, jų taip pat galima užsisakyti internetu ar iš katalogų už labai simbolinį mokestį“, – sakė S.Besagirskas. Jis pabrėžė, kad susisiekimas su Lenkija geras, o zloto kursas – gana žemas. Todėl, anot jo, gali būti, kad lietuviams apsipirkti Lenkijoje ir toliau bus pigiau.

Kita vertus, S.Besagirskas spėjo, kad, atvėrus parduotuvę Lietuvoje, daugiau pinigų paliks čia apsipirkti atvykstantys baltarusiai, latviai ir estai.

Tačiau A.Ėmužis neabejojo, kad kainos parduotuvėje „Ikea“ Lietuvoje bus adaptuotos šalies rinkai. Todėl jos, pašnekovo teigimu, bus mažesnės, kad lietuviams nevertėtų tų pačių prekių ieškoti svetur.

Skaitykite daugiau:

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai