2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Vaikų uždirbti pinigai – į šeimos biudžetą

Vaikų uždirbti pinigai – į šeimos biudžetą

Paskelbta: 2012-09-10 20:14:49
Perskaitė: 2209
Jei įstatymuose įtvirtinti reikalavimai nebūtų pernelyg griežti, šalies verslininkai įdarbintų ir daugiau, ir jaunesnių nepilnamečių.
„Kur buvai išvažiavęs per atostogas?” – tokį klausimą po vasaros grįžę į mokyklas Lietuvos moksleiviai vis dažniau keičia kitu. „Kur dirbai?” – vienas kito teiraujasi klasės draugai.

Sugebėjimas vasarą susirasti darbą tarp paauglių tampa šaunumo ženklu. Vaikams ne gėda ravėti gėlynus, rinkti šiukšles ar imtis pagalbinių darbų įmonėse ir fabrikuose.

Tačiau nepilnamečius įdarbinantys verslininkai keiksnoja įstatymus ir kitokius reikalavimus, kliudančius į darbą priimti vaikus.

Laukia tik nuo 16 metų

Jau ne pirmi metai kai kurios šalies įmonės vasarą įdarbina paauglius ir tikina, kad jie dirba net geriau nei senbuviai.

Vaikai netingi, į savo pareigas žiūri atsakingai. Tiesa, nepilnamečių uždirbami pinigai retai išleidžiami pramogoms: dažniausiai vaikai juos skiria mokyklinėms prekėms ar drabužiams.

Nors norinčiųjų dirbti būtų ir daugiau, verslininkai renkasi tuos, kuriems ne mažiau nei šešiolika metų, nes įdarbinti tokius gerokai lengviau. 14–15 metų vaikams taikomi griežtesni reikalavimai.

Anot darbdavių, jeigu į vaikų įdarbinimą būtų žvelgiama kiek lanksčiau, tuomet ir įmonių, pasiryžusių priimti į darbą moksleivius, padaugėtų.

Pirmenybė – vaikų namams

Jonavos įmonė „Baldai Jums”, užsiimanti baldų gamyba, nepilnamečius įdarbina jau ne vienus metus. Anksčiau pirmenybę teikę savo darbuotojų vaikams, dabar įmonės vadovai pakeitė nuomonę.

„Pirmiausia įdarbiname bent kelis nepilnamečius iš globos namų. Norisi padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai”, – „Lietuvos rytui” sakė bendrovės „Baldai Jums” generalinis direktorius Alfonsas Meškauskas.

Be to, pati baldų gamykla įsikūrusi greta vaikų globos namų, tad tokį savo sprendimą A. Meškauskas vadina ir gražios kaimynystės pavyzdžiu.

Bendrovėje per vasarą dirba ir įmonės darbuotojų atžalos. Šįmet vasarą baldų įmonėje triūsė apie dvi dešimtis vaikų.

Daugiau skaitykite pasmaudę nuorodą...

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai