Straipsniai
Patarimai, kaip įrengti vaiko darbo vietą
Paskelbta: 2012-08-25 20:19:24
Perskaitė: 2781
Po daugiau nei savaitės prasidėsiantys naujieji mokslo metai moksleivių tėvus verčia lipti per galvas – juk pasirūpinti būtina ne tik kanceliarinėmis prekėmis, apranga ir knygomis. Į būtinų prekių sąrašą šeimos įtraukia ir naujus vaikų kambario baldus – darbo stalą, patogią kėdę, knygų lentyną. Baldų pardavėjai neslepia, kad rinkdamiesi moksleiviui skirtus baldus tėvai stengiasi sutaupyti, bet atsižvelgia ir baldų funkcionalumą. Juk tarnaus jie ne metus, ir ne dvejus. Perskaitė: 2781
Kėdė, stalas, minkštas krėslas, lentynos ir net kambario dekoracijos. Viskas vaiko kambaryje turi padėti moksleiviui patogiai dirbti ir ilsėtis. Vaiko sveikata ir baldų funkcionalumas, mano specialistai, turėtų būti svarbiausi kuriant moksleivio kambario interjerą.
Su vaiku "augantys" baldai
Vaclovas Daukintis, „augančiai“ baldais prekiaujančios UAB „Vadasiga“ vadovas, tikina, kad renkantis baldus moksleiviui, reikėtų atsižvelgti į jų funkcionalumą ir patogumą, o ne kainą ar dizainą: „Vaikai daug laiko praleidžia ruošdami pamokas, tad tėvai turėtų išrinkti jam baldus, padėsiančius išlaikyti taisyklingą sėdėseną.“
„Augančių“ baldų pranašumas, dėsto V. Daukintis, jų pritaikymas skirtingo amžiaus vaikui. Tą pačią kėdę gali naudoti ir ketverių metų vaikas, ir šešiolikmetis, kurio ūgis 1-1,8 m, o svoris – iki 80 kg. Tokie baldai kambaryje gali stovėti nuo mažumės tol, kol vaikas suaugs.
„Iš Taivano importuojami baldai kuriami kartu su ortopedijos ir ergonomikos specialistais. Augančiam vaikui skirta kėdė padeda išlaikyti taisyklingą sėdėseną, kadangi galima reguliuoti atlošą ir sėdimos dalies aukštį pagal individualų ūgį bei sėdėjimo gylį.
Rašomojo stalo aukštį, stalviršio pasvirimo kampą galima reguliuoti ir nustatyti pagal sėdinčiojo ūgį. Tai svarbu norint išlaikyti tiesią vaiko laikyseną, užtikrinti gerą savijautą bei išvengti akių nuovargio. Prie reguliuojamo stalo vaikas gali dirbti ir stovėdamas – stalviršis pasikelia iki patogaus aukščio“, - „augančių“ baldų privalumus dėsto jų pardavėjas.
Tiesa, jis skaičiuoja, kad šių baldų kaina – kur kas didesnė nei vietinės gamybos baldų. Kėdė kainuoja 850 Lt, stalas – 2250 Lt.
„Kėdės ir stalo komplekto kaina – 3100 Lt. Suma nemaža. Kita vertus, baldai gali tarnauja kad ir 12 metų. Mano nuomone, geriau laiku investuoti į kokybiškus baldus, nei vėliau gydyti stuburo ligas. O šių turi kas antras vaikas, mat pamokas ruošia sėdėdamas prie jam nepritaikyto stalo“, - mano „Vadasiga“ direktorius.
Pasak specialisto, vaikas sėdi taisyklingai, kai jo kojos sulenktos 90 laipsnių kampu per kelius, pėdos remiasi į žemę, rankos - pilnai į stalą. Nugara turi būti tiesi, atremta į kėdės atlošą: „Vaikui netinka normalaus aukščio stalas, mat padidinus kėdę aukštį, kojos nebesirems į grindis.“
Kainą lemia kokybė
„Kaip ir prieš kiekvieną rugsėjo 1-ąją jaučiamas stipresnis susidomėjimas rašomaisiais ir stalais kompiuteriams, kėdėmis. Perkamos ir lentynos, ir komodos, - tvirtina Dovilė Vaickė, UAB „SBA idėjos namams“ rinkodaros projektų vadovė.
Daugiau skaitykite paspaudę nuorodą...