2024 Gegužės 20, Pirmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Iššūkis dizaino studentams – durys

Iššūkis dizaino studentams – durys

Paskelbta: 2012-04-02 15:21:20
Perskaitė: 2438
Durys. tik apie jas gerą mėnesį galvojo Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros studentai. Duris gaminanti bendrovė „Veneks“ studentams surengė konkursą „Iššūkis: durys“. 42 durų idėjų vizualizacijos pristatytos „Litexpo“ parodų centre vykusioje parodoje „Baldai“.

Galima išskirti kelias studentų pateiktų darbų kryptis – tai daugiafunkciniai sprendimai, pasiūlytmai mažoms erdvėm, technologinės inovacijos ir durys vaikams.

„Studentams buvo siūloma pažvelgti į duris kitu, neįprastu kampu. jiems tai pavyko – gavome labai netikėtų dizaino sprendimų“, – pasakojo konkursą kuruojantis VDA Dizaino katedros docentas Šarūnas Šlektavičius.

Anot jo, durų dizainas yra labai įdomi, mažai aptariama, tačiau gana sudėtinga konkurso tema: „Durys kaip dizaino objektas yra nepelnytai nustumtos į šalį. Tai gerokai daugiau, nei funkcinė plokštė sienoje.

Aplinką, į kurią dar net nepatekome, jau pradedame vertinti nuo durų, jų svarba interjere yra ne mažesnė, nei baldų ar kitų elementų. Šis konkursas – tai intriguojantis iššūkis ne tik studentams, o ir dėstytojams“, – mano Š. Šlektavičius.

Lietuvos dizaineriai dažnai sublizga tarptautiniuose konkursuose, laimi prestižinius apdovanojimus. Katedros profesoriaus Vytauto Kibildžio teigimu, Lietuvoje rengiami specialistai yra aukšto lygio: „Kūrybine prasme esame stiprūs, lietuvių dizaineriai savo idėjomis yra aukščiau už Europos vidurkį. Tačiau ne mažiau svarbus už kūrybingumą yra gebėjimas savo idėjas pritaikyti konkretiems produktams, šiuo atveju – vidaus durims. O tam būtina bendradarbiauti su gamintojais“.

Su profesoriumi sutinka ir Dizaino katedros vedėjas Juozas Brundza. Anot jo, praktinis prisilietimas prie pramoninės gamybos suteikia geresnį srities supratimą, nes kurdami dizaino darbus, studentai gali gilintis į konkrečias problemas ir geriau išmokti jas spręsti. Tokia mokslo ir verslo partnerystė naudinga abiems pusėms.

Pasak „Veneks“ vadovo Dainiaus Kaltono, bendrovės bendradarbiavimas su VDA Dzaino katedra turės įtakos Lietuvos vidaus durų rinkai: „Esame suinteresuoti tobulinti kokybę. Lietuvoje stipresni durų gamintojai dirba su interjerų projektuotojais, bet trūksta tokio gamintojų ir dizaino kūrėjų bendradarbiavimo, koks vyksta, pavyzdžiui, baldų pramonėje.

Ši sritis dar neišplėtota, durų gamintojai ir taip neoriginalias idėjas vieni iš kitų neretai „pasiskolina“ – manau, tam natūraliai ateina galas. Siekdamos būti konkurencingos ne tik vietos rinkoje, pramonės įmonės turi padėti ugdyti dizaino specialistus, prisidėti prie jų mokymo proceso.

Mums reikalingas unikalus produktų dizainas, o studentams bendradarbiavimas padės susipažinti su pramonės poreikiais“, – sakė D. Kaltonas.

Durų dizaino idėjų konkurso vertinimo komisiją sudarė VDA Dizaino katedros vedėjas doc. Juozas Brundza, profesoriai Vytautas Kibildis ir Tadas Baginskas, doc. Šarūnas Šlektavičius, VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbonavičius, architektas ir dizaineris Darius Čekanauskas, „Veneks“ direktorius Dainius Kaltonas bei rinkodaros specialistas Adomas Patašius.

Pirmasis konkurso etapas vyko iki kovo 27 d. Antrasis etapas baigsis balandį, o gegužės 10 dieną bus apdovanoti konkurso nugalėtojai.

Jei studentų darbai pasirodys tinkami, su jaunaisiais dizaineriais bus tariamasi dėl jų gamybos.

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai