2023 Spalio 04, Trečiadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Šiuolaikinės baldų mados tendencijos

Šiuolaikinės baldų mados tendencijos

Paskelbta: 2012-03-31 20:13:25
Perskaitė: 3102
Baldai - pagrindinis interjero aspektas. Būtent baldai ir jų furnitūra formuoja gyvenamosios patalpos toną, stilių ir sukuria nuotaiką. Gražūs, funkcionalūs baldai daro mūsų gyvenimą komfortišką ir patogų. Originalių ir praktiškų baldų pasirinkimas beveik neįmanomas. Šiuolaikinės tendencijos ir greitai besikeičianti baldų mada atlieka didelį vaidmenį renkantis baldus. Baldų stilius ir mada per pastaruosius 5-10 metų ne kartą pasikeitė - tai susimaišydavo, tai atsiskirdavo, tai papildydavo vienas kitą. Šiame straipsnyje apžvelgsime ateinančių metų tendencijas bei populiariausius stilius, medžiagas, spalvas ir konstrukcijas, vyraujančias šiuolaikinėje baldų madoje.

Klasika visada populiari!
Visai neseniai, neįprastos kosminės formos žaidimas su nuodingomis gėlėmis ir kita technologija, padarė įtaką praėjusio šimtmečio ir mūsų amžiaus pradžios dizainui. Šis ryškus ir žavus stilius greitai išsisėmė ir tapo nuobodus. Pamiršę neįprastas formas ir ryškias spalvas, pirkėjai ėmė vertinti tradicijas ir prisiminė „seną gerą pamirštą klasiką". Šiandien populiariausiais stiliais baldų rinkoje laikoma klasika ir modernas. Klasikinio stiliaus baldus lengvai atskirsite nuo kitų. Jie gaminami iš natūralių medžiagų - vertingų medžių rūšių, o jų formos - paprastos ir geometriškai teisingos konstrukcijos.

Natūralios medžiagos šiandien madingos!
Natūralios medžiagos grįžta į madą, bet ne tradicine forma, o dirbtinio plastiko arba stiklo pavidalu. Pavyzdžiui, keliais spalvotais sluoksniais ar skaidriu laku apdirbta mediena. Kalbant apie plastiką, gamintojai bando jį užslėpti ir pagražinti, naudojant natūralias medžiagas: stiklą, gargždą ar medienos lukštą. Šiuo metu madingos natūralios tekstūros medžių rūšys, padengtos matiniu vašku. Populiarų, neseniai pradėtą balinti ąžuolą, pakeičia tamsių spalvos tonų mediena - paprastasis plienmedis, vengė, Kanados kedras, vyšnia, juodmedis. Kalbant apie natūralius baldinius audinius, galime paminėti žakardą, brokatą ir kitas medžiagas, suteikiančias baldams papildomą apimtį.

Minkštų baldų dizaino ypatybės
Šiuolaikiniai baldai tampa žemesni ir erdvesni - padidėja sėdimos vietos matmenys, atlošas ir porankiai. Sofų ir fotelių formos siekia maksimalaus komforto ir funkcionalumo. Šiuolaikinių sofų ypatumams priskiriama baldų furnitūra ir daugybė balduose paslėptų naudingų smulkmenų, pavyzdžiui, pristatomas staliukas, sulankstoma lentyna, įmontuotas baras, šviestuvas arba nuimamas padėklas.

Aktuali spalvų gama
Naujos kartos baldams ne tiek svarbios spalvos ir jų atspalviai, kiek spalvų sodrumas ir kontrastas. Pavyzdžiui, fotelis su porankiais gali būti aptrauktas kontrastingų atspalvių medžiagomis. Labiausiai pageidaujamais atspalviais išlieka ochra ir terakota, o populiariausiais lieka mėlynai-pilkas atspalvis bei mėlyna ir žalia spalva, įgaunanti tamsius ir gilius spalvų tonus.

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai