2023 Spalio 04, Trečiadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Aukso kalnų darbdaviai nedalija

Aukso kalnų darbdaviai nedalija

Paskelbta: 2017-07-23 13:21:59
Perskaitė: 1722
Politikai trimituoja apie šalies ūkyje augančius atlyginimus, įmonės virkauja vis labiau jaučiančios kvalifikuotų darbo rankų stygių, o potencialūs darbuotojai, išvydę siūlomus atlyginimus, optimizmu netrykšta. Tačiau darbdaviai tvirtina, kad geram darbininkui tikrai negaili algos, viršijančios šalies vidurkį. Akivaizdu, kad kažkas nesako visos tiesos. Kas?

Reklaminis stendas sostinės Savanorių prospekte kviečia naujus darbuotojus jungtis prie stambios baldų gamybos įmonės kolektyvo, susidomėjusiems žadama mokėti nuo 3,5 euro už valandą. Žinia, šiuo metu galiojantis minimalus valandinis atlygis - 2,32 euro, o vidutinis šalyje šių metų I ketvirtį buvo 4,87 euro už valandą.

Statistikos departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius vidutinis atlyginimas baldų gamybos sektoriuje buvo beveik 756 eurai. Skaičiuojant po 3,5 euro už valandą, normalią 8 val. darbo dieną ir 40 val. darbo savaitę, mėnesinis atlyginimas baldžių vidurkio nesiekia - išeina 560 eurų prieš mokesčius. Norint pasiekti vidurkį, reikia išdirbti daugiau valandų.

Peržvelgus skelbimus apie baldininkams siūlomas darbo vietas Lietuvos darbo biržos tinklalapyje, tampa aišku, kad aukso kalnų darbdaviai išties nežada, nors baldų kainos žvėriškai išaugusios. Kretingoje, Klaipėdoje minkštųjų baldų pramonės darbininkui siūlomas 700 eurų atlyginimas prieš mokesčius, skirtumas tik tas, kad uostamiestyje dirbama dviem pamainomis, iki 23 val. Įmonė Šakių r. porolono klijuotojams, baldų apmušėjams siūlo 500 eurų algą, mažesnę negu vidutinė Marijampolės apskrityje, siekianti beveik 659 eurus. Tiesa, įmonė žada pasirūpinti transportu aplinkinių miestelių žmonėms vykti į darbą ir namo.

Dirbti baldų surinkėjais dažname skelbime siūloma ir neįgaliesiems arba jiems suteikiama pirmenybė. Tačiau nei sutrumpinto darbo laiko, nei kitų lengvatų neįgaliems darbuotojams nesiūloma - ta pati 40 val. darbo savaitė ir 400-500 eurų „į rankas“ siekiantis atlyginimas. Prieš mokesčius tai yra 480-620 eurų.

Daugiau skaitykite :
http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ekonomikos-naujienos/aukso-kalnu-darbdaviai-nedalija-1568100/

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai