2023 Spalio 04, Trečiadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Straipsniai

Gamyklos dūmai klaipėdiečiams sukėlė įtarimų

Gamyklos dūmai klaipėdiečiams sukėlė įtarimų

Paskelbta: 2012-03-16 21:09:09
Perskaitė: 2196
„Tauro“ sodų gyventojams nerimą kelia gamyklos skleidžiami dūmai. Klaipėdiečiai baiminasi, jog yra nuodijami, tačiau įmonę patikrinę aplinkosaugininkai tvirtino, jog jokių pažeidimų nenustatė.

Ir fotografavo, ir filmavo

Klaipėdiečiai, kuriems sukėlė įtarimų baldų gamyklos skleidžiami dūmai, gyvena už 800 metrų. Esą vasarį vos ne kasdien iš bendrovės sklido ypač juodi dūmai.

„Neaišku, ką ten kūrena. Kai dūmai sklinda į mūsų pusę, jaučiamas sieros kvapas“, – pasakojo gyventojai.

Vienas klaipėdiečių dėl dūmų kreipėsi į aplinkosaugininkus. Šiems jis pateikė ir fotografuotą bei filmuotą medžiagą. Aplinkosaugininkai patikrino gamyklą.

Pažeidimų nustatyta nebuvo. Tačiau klaipėdiečio tokie rezultatai neįtikino.

„Pamatai dūmus. Skambini aplinkosaugininkams. Jie atvažiuoja, kai dūmų nebėra. Inspektoriai atlieka tyrimus ir nieko neranda. Matyt, viskas jau būna sudegę“, – piktinosi netoli įmonės gyvenantis vyras.

Tyrimo rezultatai neįtikino

Anot gyventojo, aplinkosaugininkai bandė įtikinti, kad dūmai kyla dėl degimo proceso – užkūrus krosnį visada būna juodesni dūmai, kol įsidega.

„Tačiau kodėl tie dūmai vis atsiranda kas pusvalandį ar valandą. Tai tikrai nėra normalu“, – dėstė vyras.

Klaipėdiečio nuomone, aplinkosaugininkai turėtų prie įmonės budėti visą parą ir eiti tikrinti, kai pradeda sklisti juodi dūmai. Dėl to jis žada kreiptis į inspekcijos vadovus Vilniuje.

„Praneši, atvažiuoja po valandos, kai dūmų nebėra. Taip nieko nepadarysi“, – pabrėžė vyras.

Klaipėdietis pasakojo, kad baldų gamyklos pašonėje gyvena pirmus metus. Kadangi namą įsigijo vasarą, jis net nemanė, kad teks susidurti su tokia problema.

„Kalbėjau su kaimynais. Vienas pasakojo, kad jo keli aviliai bičių išmirė“, – piktinosi klaipėdietis.

Įrengs naują filtrą

Įmonės „Gintaro baldai“ direktoriui Gintarui Dirksčiui kaimynų skundai pasirodė keisti.

„Juk aplinkosaugininkai tikrino ir nieko blogo nerado. Savo akimis matė, kad kai įmeti kažkiek pagaliukų, išeina tamsesnis dūmas. Tačiau per 5–10 minučių įsidega, ir viskas baigiasi“, – tvirtino vadovas.

Anot G.Dirksčio, kai būdavo šalta, krosnies pakūrimas vyko kas 1–2 valandas. Kai nešalta, – kas 4–5 valandas. Dabar krosnis kūrenama minimaliai, o balandžio viduryje šildymo sezonas bus baigtas.

Daugiau skaitykita : http://kauno.diena.lt

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai