2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

Trijų savamokslių brolių valdoma gamykla auga lyg ant mielių

Trijų savamokslių brolių valdoma gamykla auga lyg ant mielių

Paskelbta: 2014-06-10 16:52:41
Perskaitė: 2490
Trijų savamokslių brolių vadovaujamas fabrikas įsikūręs visiškame šalies užkampyje.

Oficialiai Auksūdžiu įvardintą kaimą jo gyventojai vadina kaip įpratę – Auksode. Nuo šio „aukso sodo“ ir jame įsikūrusios metalo gaminių įmonės iki Latvijos sienos – vos keturi kilometrai. Gyvenvietė pasiekiama iš Mažeikių pakeliui į Laižuvą – miestelį, kuris carizmo laikais buvo laikomas imperijos pakraščiu, tremties vieta.

Amerikietiškomis staklėmis pagamintos minkštų baldų spyruoklės ir kiti furnitūros gaminiai, kuriuos ši įmonė gamina žinomiems šalies baldininkams, pasiekia įvairiausias Europos šalis ir net JAV.

Dabar pradėti nebedrįstų

Iki artimiausio miesto su įprastais prekybų centrais – Mažeikių – keturiolika kilometrų. Jei šiame paklaustum apie uždarąją akcinę bendrovę „Taulidas“, retas kuris pasakytų ką nors panašaus girdėjęs. Provincijos laikraščiai verslo istorijų nerašo. Pasauliui produkciją tiekiantys vietos gamintojai jiems tolimi, nepažįstami, įtartini piniguočiai. Juos reklamuodamas nepasipelnysi: popierinė reklama tokiems nereikalinga.

Veiklos pradžioje 2002-aisiais bendrovėje „Taulidas“ dirbo vos dvylika darbuotojų. Dabar šiame metalo gaminių fabrike šis skaičius išaugo iki 46. Įmonės pavadinimas, anuomet turėjęs prasmę, šiandien artimesnis verslo istorijai nei dabarčiai.

Prieš porą metų švęstą bendrovės dešimtmetį su kultūrine programa darbuotojams daugeliui primena bendrovės dovanoti laikrodžiai ir kiti suvenyrai. Laižuvoje apie tai kalbama kaip apie šį tą ypatingo provincijai. Priduriama ir apie laiku mokamus „neblogus“ atlyginimus.

Atsigręžęs atgal bendrovės „Taulidas“ direktorius Linas Urbonas jaučia, kad dabar ano meto užmojus vertintų kritiškiau. Anuomet suveikęs jaunystės entuziazmas, didelis noras dirbti ir tai, kad apie būsimus sunkumus nenujautęs – mažai ką išmanęs. „Dabar jau to nebedrįsčiau“, – prisipažino verslininkas.

daugiau skaitykie :


Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai