2023 Spalio 04, Trečiadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

"Klaipėdos baldai" - 60 metų drauge

"Klaipėdos baldai" - 60 metų drauge

Paskelbta: 2014-05-31 20:26:39
Perskaitė: 2254
Viena didžiausių ir moderniausių šalies baldų pramonės įmonių AB "Klaipėdos baldai" šiemet mini 60 metų savo veiklos jubiliejų.

Purve grimztantys arkliai

"Klaipėdos baldai" savo veiklos istoriją skaičiuoja nuo 1954 m., kai degtukų šiaudelių fabriko vietoje įsikūrė tuometinis Klaipėdos baldų fabrikas. Tai būta pirmosios siaurai specializuotos įmonės Lietuvoje, organizavusios gamybą srautiniu būdu. Iš pradžių planuota, kad Klaipėdos baldų fabrike bus gaminamos vieno modelio, paprastos konstrukcijos, išardomos drabužinės spintos - apie 1 tūkst. vienetų per metus.

"Tąkart nedaug kas galėjo tikėtis tokios įmonės sėkmės ir klestėjimo. Pastatai buvo nespecializuoti, trūko technikos, pagrindinė vidaus susisiekimo priemonė buvo arkliai, kurie, nusukę nuo kelio, nugrimzdavo iki pat pilvo į purvą, o darbuotojai pusę dienos su trosais tuos arklius gelbėdavo, - pasakojo "Klaipėdos baldų" direktorius Vidas Mišeikis. - Tačiau jau po kelerių veiklos metų pasiekti tam laikmečiui įspūdingi augimo tempai. Tai būta pirmųjų svarbių žingsnių, be kurių dabar "Klaipėdos baldų" vardas neskambėtų įvairiuose pasaulio kraštuose. Tada buvo suformuotas ir vienas svarbiausių bendrovės veiklos principų - gebėjimas operatyviai prisitaikyti prie nuolat kintančios situacijos."

Jau 1963-iaisiais Klaipėdos baldų fabrikas pagal savo veiklos rezultatus tapo lyderiu tarp šalies baldų ir medžio įmonių. Fabrike būdavo pagaminama apie 20 tūkst. vienetų spintų per metus arba kone trečdalis tuo metu visų šalyje gaminamų spintų, sėkmingai išplėtota miegamojo baldų gamyba. O įmonėje pagamintos baldų detalės tiektos net Kremliaus rūmams.

Devintojo dešimtmečio pradžioje Klaipėdos baldų fabrikas rekonstruotas. Gaminti tuomet itin populiarūs, vartotojų bei specialistų pripažinimą pelnę miegamojo baldų komplektai "Guboja", "Ugnė" "Banga" ir kt. Teigiama, kad vienas iš to meto gaminių - miegamojo baldų komplektas "Zunda" - puošė kone kas trečio Lietuvos gyventojo namus.

daugiau skaitykite :

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai