2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

Lietuvos dizainas priima Azijos iššūkį

Lietuvos dizainas priima Azijos iššūkį

Paskelbta: 2012-03-04 16:23:55
Perskaitė: 2446
Lietuvos dizaineriai pirmą kartą dalyvaus Singapūre kovo 9 - 12 dienomis vyksiančioje tarptautinėje baldų parodoje IFFS.

Po pernai didelės sėkmės sulaukusio pasirodymo Niujorko ICCF parodoje Lietuvos dizaino studijos priima naują kūrybinį ir verslo iššūkį - pristatyti inovatyvias dizaino idėjas iš Lietuvos kol kas mažai pažįstamai Azijos rinkai. Čia bus pristatytas Lietuvos dizaino studijų stendas „Lithuanian Design Block“.

Singapūras pasirinktas neatsitiktinai

29-ąjį kartą vykstanti IFFS nėra pati didžiausia Azijoje, tačiau ši paroda išsiskiria aiškia į šiuolaikišką ir kokybišką dizainą orientuota koncepcija bei siekimu visam regionui pristatyti naujus, modernaus stiliaus, inovatyvius baldus bei interjero sprendimus bei įdomiausias pasaulinio dizaino tendencijas.

Nors lankytojų skaičiumi IFFS nepranoksta Milano ar Kelno baldų parodų, tikslinė lankytojų auditorija leidžia pasiekti itin efektyvių verslo rezultatų. Per parodą jau stenduose parduodama produkcijos už 270 mln. JAV dolerių, o po renginio per metus sudaroma sandėrių net už 2,5 milijardus JAV dolerių.

80% parodos dalyvių yra iš Azijos (Kinijos, Honkongo, Indonezijos, Taivano, Tailando, Vietnamo, Sinapūro) ir tik 20% - kitų pasaulio šalių. Lietuva kartu su tokiomis valstybėmis kaip Austrija, Belgija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Nyderlandai, Ispanija, Jungtinė Karalystė reprezentuos Europą ir bus traktuojama kaip šio regiono atstovė, kas pristatomiems dizaino produktams neabejotinai suteiks papildomą pridėtinę vertę.

Pristatys ir hitus, ir naujienas

Singapūro parodoje Lietuvos dizaino studijos pristatys ir jau hitais tapusius lietuviško dizaino pavyzdžius, ir intriguojančias naujienas.

Kompanija „Sedes Regia“ demonstruos patobulintus „Avangard“ serijos baldus – dizainerio Jono Jurgaičio pribloškiantį minkštasuolį „Alien“, fosiliją „Luu“, pagamintą naudojant aukštąsias technologijas, ir dvivietį linguoklį „Ops“, skatinantį vyrus grįžti namo anksčiau. Singapūro parodai „Sedes Regia“ paruošė ir intriguojančią naujieną – kartu su Danijos dizaino studija „Design by Us“ įgyvendintą projektą - kėdę „Skinny Bitch“.

Dizaino studija „Contraforma“ šioje parodoje pristatys dizaino objektus, tapusius hitais ne tik Europoje, bet ir Amerikoje bei tame pačiame Singapūre - dizainerės Neringos Dervinytės staliuką „Romance”, taip pat Naurio Kalinausko sukurtus dizaino objektus - lentyną „Quad“ bei kilimėlį-dėlionę „Imperial“.

Singapūro publikai šis dizaineris paruošė premjerą - baldų kolekciją „X“. Kolekciją sudaro stalai, kėdės, lentynos, baro kėdės, širmos ir kiti baldai, pagaminti iš vienos medžiagos - faneros. Baldai, skirti ir privačioms, ir viešoms erdvėms, atskleidžia naujas faneros kaip baldinės medžiagos pritaikymo galimybes.

Baldų dizaino įmonė „Kitaip“ demonstruos Niujorke milžiniško susidomėjimo sulaukusius gaminius – dizainerio Daliaus Razausko anticeliulitino poveikio kėdę „Pirst“, barocco stiliaus dekoratyvinį veidrodį-spintelę „Master piece“ bei staliuką-konsolę „Golden“, kuris ypač sužavėjo JAV publiką.

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai