2024 Liepos 13, Šeštadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

Baldžiams medieną siūlo keisti pigesniais pluoštais

Baldžiams medieną siūlo keisti pigesniais pluoštais

Paskelbta: 2013-03-24 19:40:47
Perskaitė: 2290
Pasiūlymas gaminti baldams tinkamą medžiagą iš gerokai pigesnio nei mediena kanapių, dilgėlių ir linų pluošto sudomino UAB „Vakarų medienos grupė“.

Tokią idėją įmonei pasiūlė antrus metus iš eilės į plokščių iš augalinio pluošto gamybą besigilinanti Inga Valentinienė, Kauno kolegijos Pramoninių technologijų ir dizaino katedros lektorė.

Viktoras Adomaitis, UAB „Vakarų medienos grupė“ generalinis direktorius, galimybę, kad ateityje vietoje medienos plokščių baldų gamyboje bus naudojamos tvirtos, medį primenančios linų, dilgelių ar kanapių pluošto plokštės, prilygina pirmajam skrydžiui į kosmosą.

„Jeigu tokį projektą pavyktų įgyvendinti, tai būtų įdomu ne tik mums, dėmesys būtų pasaulinis“, – kalba jis.

Bendrovę domina ir tai, kad augalinio pluošto plokštės yra itin ekologiškos, ir tai, kad nauja technologija leistų atpiginti baldų gamybą. Ponas Adomaitis kalba, kad pasiteisinus projektui UAB „Vakarų medienos grupė“ svarstytų galimybę patiems sėti plokščių gamybai tinkamus pasėlius, be to, naudojant naujas technologijas sukurti gaminiai būtų siūlomi ir užsienio kompanijoms.

„Įdomu jau vien tai, kad baldams gaminti galima naudoti kitą medžiagą. O ji galbūt leistų ir procesą atpiginti“, – sako bendrovės generalinis direktorius.

Žaliava kas sezoną

Ponia Valentinienė pasakoja, kad prieš metus dirbo su linų pluoštu, iš kurio galima gaminti korpusinius baldus. Iš šio pluošto pagamintos plokštes ji jau buvo panaudojusi darydama eksperimentinius baldus. Dilgelių ir kanapių pluošto baldų gamybai tinkamas medžiagas p. Valentinienė pristato pirmą kartą.„Iš savo nacionalinių augalų galime išsiauginti 100% ekologišką medžiagą ir ją panaudoti baldų pramonėje. Be to, auginant dilgeles ir kanapes beveik nereikia priežiūros, lepesni tik linai“, – aiškina pašnekovė.

Pramoninių technologijų ir dizaino katedros lektorė atkreipia dėmesį ir į tai, kad medžiams, naudojamiems baldų gamyboje, prireikia kelių ar keliasdešimties metų, kol šie užauga ir yra tinkami. Linų, kanapių ir dilgėlių, tinkamų baldams, galima sulaukti kasmet.

Iš augalų gaminamos plokštės gaunamos susmulkintus ir išbrinkintus augalus spaudžiant į plokštę.

Gaugiau skaitykite paspaudę nuorodą..


Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai