2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

Didėja.LT – tai gi visi tai žino!

Didėja.LT – tai gi visi tai žino!

Paskelbta: 2013-02-26 18:38:41
Perskaitė: 2063
Kaune, 2011 metais, buvo pradėta privati iniciatyva Didėja.LT projektas, skirtas paskatinti Lietuvos jaunus dizainerius kurti komercializuojamus projektus įtraukiant ir gamybos įmones. Didėja.LT tai projektas, kurio dėka gimsta idėjos, galimybės ir potencialūs produktai.

Didėja.LT – jaunųjų kūrėjų ir verslininkų dialogas. Kelias nuo idėjos iki galutinio produkto yra ilgas, sudėtingas ir kompleksiškas, todėl kuriant produktą reikalinga suburti tarpdisciplinišką komanda. Didėja.LT projekto tikslas yra įtraukti galutinius vartotojus į produkto kūrimo procesą, taip pritraukiant gamybinį potencialą turinčias įmones, kurios pateiktų reikiamo produkto projektavimo užduotis, o jaunieji kūrėjai pasiūlytų savo sprendinius, idėjas, pagal kuriuos būtų gaminami produktų prototipai.

Pirmajame konkurse, projektavimo užduotis dėl įvairių produktų sukūrimo jauniesiems dizaineriams pateikė 13 įmonių. Verslininkų užduotys kūrėjams buvo įvairios – baldų sistemos, baldų vaikams, sėdmaišio, baldo iš vytelių, sportinio dviračio rėmo, baldų biurui, funkcionalaus daikto iš betono, kompiuterinio krepšio sukūrimas. Konkurse dalyvavo daugiau nei 100 jaunųjų dizainerių iki 35 metų. Pernai metais, konkurso metu pagamintas baldų sistemos „Didėja“ prototipas gavo „interjeras.lt pataria“ nominaciją – „rekomenduojama kokybė“. Baldų sistemos „Didėja“ dizaineris Algis Beržiūnas, prototipą pagamino UAB „Vektus“ ir UAB „Interjero elementai“.

Iniciatyvos Didėja.LT organizatorai iškėlė pagrindinę sąlygą dalyviams – idėjos turi atitikti verslininkų užduotis. Svarbu, kad dizaineris sugebėtų sukurti paklausų, nebrangų, ergonomišką produktą, kurio dizaino idėja būtų graži ne tik jam vienam. Šiame konkurse jaunieji kūrėjai galėjo patikrinti, kaip jo idėją vertina vyresni kolegos, verslininkai.

Rūta Valušytė, dizaino studijos „alldesign“ direktorė ir viena iš „Didėja.LT“ iniciatyvos pradininkų bei vystytojų, pripažįsta, kad „Didėja.LT“ buvo eksperimentas ir tuo pačiu džiaugiasi, kad labai pasiteisinęs, todėl šiais metais, surinkusi didesnę kūrybišką komandą, „Didėja.LT“ žengia antrą dar platesnį žingsnį.

2013 metais iniciatyva Didėja.LT startuoja atsinaujinusi, dar energingesnė, pagausėjusi ir kūrybiškesnė. Į iniciatyvos vystymo bei organizavimo procesus įsiliejo naujas partneris – MTP „Technopolis“, kuris prisidės prie vykdomų veiklų savo turima verslumo ir organizacine patirtimi.
Svarbiausi taškai, siekiant tikslo, yra teisinga kuriamo produkto vizija ir didelis noras veikti. Visų pirma – produktas turi būti funkcionalus, antra – technologiškai nesudėtingas, trečia – estetiškas. Šių metų vasario 20 dieną www.dideja.lt puslapyje buvo paskelbtos naujos konkurso taisyklės. Vasario 28 dieną bus paviešintos gamintojų techninės užduotys, kuriomis galės naudotis visi konkurso dalyviai. Jaunieji dizaineriai gali teikti ir individualius, eskizus, ne tik pagal gamintojų užduotis. Jeigu esi veržlus dizaineris, nestokojantis idėjų, siekiantis būti matomas – dalyvauk Didėja.LT projekte.


Daugiau informacijos www.dideja.lt
MTP „Technopolis“/ Projektų koordinatorė/ Raimonda Zubė / Tel. nr. 8 698 01848/
el. paštas: raimonda@technopolis.lt

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai