2023 Spalio 04, Trečiadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

Atidarytas modernus baldžių rengimo centras

Atidarytas modernus baldžių rengimo centras

Paskelbta: 2012-05-23 17:08:59
Perskaitė: 4603
Penktadienį Technologijų ir verslo mokykloje vyko džiugi šventė – atidarytas šiuolaikiškai įrengtas Baldžių rengimo centras. Tai antrasis toks centras mūsų šalyje. Pirmasis Lietuvoje modernus medienos technologijų ir baldų gamybos profesinio mokymo centras duris atvėrė Kaune statybininkų rengimo centre kovo mėnesį.

Iki 2014-ųjų Lietuvoje bus įrengti 42 tokie mokymo centrai. Iš ES fondų tam numatoma skirti apie 340 mln. litų, Vyriausybė yra numačiusi apie 500 mln. litų paramą. Pagrindinis šių centrų tikslas – užtikrinti, kad besimokantieji, naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir profesijai reikalinga įranga, įgytų darbo rinkos poreikius atitinkančius praktinius gebėjimus.

Į oficialų centro atidarymą atvyko Seimo narė Loreta Graužinienė, Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) kancleris Dainius Numgaudis, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Regimantas Baravykas, rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, mokyklos partneriai – įmonių, profesinių mokyklų, Latvijos Rygos technikos koledžio vadovai, centrą stačiusių, jį padėjusių įkurti, įrengti bendrovių atstovai, kiti svečiai. Taip pat renginyje dalyvavo ir mokyklos pedagogai, auklėtiniai.

Susirinkusiesiems sveikinimo žodį pirmiausia tarė mokyklos direktorius Jonas Cesevičius. Jis pasakojo, kada prasidėjo ir kaip vyko centro Baldžių rengimo centro statybos, priminė, kad būsimo centro teritorijoje pernai birželio mėnesį buvo įleista kapsulė su dokumentu ateities kartoms, kaip kapsulės įleidimą palaimino Švč. Trejybės bažnyčios klebonas kunigas Dainius Lukonaitis.

Anot direktoriaus, Baldžių rengimo centras įrengtas vykdant ES remiamą projektą „Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centro įkūrimas Kauno statybininkų rengimo centre“. Projektą nuo 2009 metų vykdo Kauno statybininkų rengimo centras. Technologijų ir verslo mokykla yra pastarojo projekto partnerė. Projekto tikslas – įkurti medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centrą, kuris pagerintų profesinio mokymo paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Bendra viso projekto vertė – 23 mln. Lt. 19 550 000 litų jo vertės sudaro Europos Sąjungos lėšos, 3 450 000 litų skirta iš šalies biudžeto. Ukmergėje Baldžių rengimo centro įkūrimas kainavo 6,6 milijono Lt. Už šiuos pinigus pastatyta dalis naujų patalpų, kita pastato dalis buvo rekonstruota, įsigyta naujos modernios įrangos, skirtos mediniams bei metaliniams baldams gaminti, kitų priemonių. Dauguma jų pagaminta Vokietijoje. Centrą projektavo UAB „Panevėžio miestprojektas“, statė UAB „Ekonomiškos statybos centras“ iš Panevėžio, įrangą tiekė UAB „Lintera“.

Naujame mokymo centre numatyta baldų gamyba iš plokštės, metalo, stiklo, medžio masyvo. Čia galės mokytis ne tik šios mokyklos, bet ir rajono bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai, kitų miestų profesinių mokyklų auklėtiniai, taip pat aukštųjų mokyklų studentai. Šiame centre moksleiviai galės įgyti visiškai naują – metalo apdirbimo staklininko specialybę. Tai planuojama padaryti mokyklai įgyvendinant bendrą projektą kartu su metalo apdirbimo įmonėmis. Naujajame centre kvalifikaciją galės tobulinti ar persikvalifikuoti ir suaugusieji. Baldžių rengimo centre dėstys keturi Technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojai.

Centro atidarymo proga D. Numgaudis mokyklą pasveikino su nauju jos etapu. Pasak ŠMM kanclerio, džiugu, kai įvairių fondų pagalba lėšos integruojamos į mokslą ir tokiu būdu vyksta jo progresas. „Parama verslui – investicija į specialistą, jauną žmogų. Valstybė, kuri į tai investuoja, investuoja į savo ateitį“, – sakė svečias. Parlamentarė L. Graužinienė pastebėjo, kad nepaisant centre įrengtų naujausių technologijų, modernios įrangos, svarbiausia, kad jame su jaunimu dirbtų savo profesiją mylintys, nuoširdūs pedagogai.

R. Baravyko teigimu, Baldžių rengimo centras buvo būtinas, reikalingas ir seniai lauktas, o jo atsiradimą pavadino ryškiu socialiniu reiškiniu ne tik Ukmergės, bet ir Lietuvos mastu. „Žmogui naujoje darbovietėje nebereikės mokytis dirbti naujausia įranga. Jis tai jau bus išmokęs šiame centre“, – kalbėjo rajono mero pavaduotojas.

Mokyklos bendruomenę pasveikino ir bendro projekto vykdytojas Kauno statybininkų rengimo centro direktorius Stasys Janukaitis, beje, kuris yra mūsų kraštietis. Centro vadovas pasakojo, kad medienos centrų įkūrimo idėja Lietuvoje, kurioje medžio pramonė yra labai populiari, pradėjo sklandyti prieš 10-15 metų. Ypač ji buvo paplitusi Kaune. „Džiaugiamės, kad dabar ne tik Kaune, bet ir Ukmergėje baldžiai bus ruošiami moderniose dirbtuvėse. Linkiu gerai įsisavinti naujas technologijas, nes, kiek žinau, tai yra labai sudėtingas darbas“, – linkėjo S. Janukaitis.

Prie sveikintojų būrio prisijungė ir kiti renginio svečiai, kurie pas ukmergiškius atvyko su gėlėmis ir simbolinėmis dovanomis.

J. Cesevičius padėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo ir įteikė jiems padėkos raštus. Taip pat mokyklos direktoriaus pavaduotojui praktiniam mokymui Arvydui Minkštimui jis dovanojo stiklinę skulptūrėlę „Sėkmės lašas“ už sėkmingai įvykdytą projektą, jo didelį indėlį mokyklos labui. J. Cesevičius dėkojo ir UAB „Aukmergės baldai“ direktoriui Jonui Petrauskui bei kolektyvui už suteiktas galimybes baldžių specialybės moksleiviams mokytis jų gamykloje. „Moksleiviai yra dėkingi už nuoširdų rūpinimąsi jais, už suteiktus įrenginius ir medžiagas“, – sakė direktorius.

Po oficialios atidarymo ceremonijos šalia Baldžių rengimo centro buvo perkirpta simbolinė atidarymo juostelė. Ją perkirpo D. Numgaudis, UAB „Ekonomiškos statybos centras“ statybos direktorius Almantas Rimkus ir J. Cesevičius. Naujajį pastatą palaiminus kunigui D. Lukonaičiui, susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti centrą, dirbtuves, susipažinti su įrengtomis naujausiomis technologijomis.

Šventėje pramoginę programą dovanojo Technologijų ir verslo mokyklos bei mokyklos-darželio „Varpelis“ auklėtiniai.

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai