2024 Birželio 16, Sekmadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Naujienos

„Didėja“ – jaunųjų dizainerių idėjų konkurso rezultatų pristatymas Kaune

„Didėja“ – jaunųjų dizainerių idėjų konkurso rezultatų pristatymas Kaune

Paskelbta: 2012-03-13 15:24:36
Perskaitė: 2139
„Didėja“ įgauna pagreitį ir kviečia visuomenę susipažinti su pirmaisiais dizaino konkurso nugalėtojų ir baldų pramonės gamintojų bendrais darbais parodose „NAMŲ PASAULIS 2012“ Kaune.

Dar praeitų metų kovo mėnesį VŠĮ „Interjero erdvė“ ir dizaino studidija „ALL design“ , projekto „Didėja“ iniciatoriai, pakvietė jaunuosius dizainerius (iki 35 metų) aktyviai dalyvauti dizaino idėjų konkurse, kurio tikslas – sukurti ergonomiškus, stilingus bei gamintojams priimtinus, nesudėtingai bei nebrangiai pagaminamus objektus – baldus, šviestuvus, neįprastų medžiagų funkcionalias konstrukcijas bei smulkesnius gaminius, pvz., krepšius nešiojamajam kompiuteriui.

"Nors Lietuvos baldų pramonė sparčiai auga, aukštosios mokyklos kasmet paruošia daug dizaino specialistų, tačiau Lietuvos industrija nepasižymi plačiu dizaino produktų asortimentu. Viena pagrindinių tokios situacijos problemų yra kūrėjų ir gamintojų komunikacijos stoka", – teigia „Didėja“ projekto iniciatoriai.

„Didėja“ siekia išnaudoti Lietuvos kūrybinį potencialą, padėti jauniems, perspektyviems talentams įgyti praktinių žinių, rasti kelią tiek pas Lietuvos vartotoją, tiek pas gamintoją. Gamybos ir kūrybos sintezė – esminiai kūrybinės industrijos akcentai, o rezultatas – racionalus produktas.

Projekto partneriai, gamintojai, taip pat gauna galimybę vystyti dialogą su jaunais dizaineriais, įvertinti jų kūrybinius pajėgumus, pasisemti naujų idėjų bei kartu bendroje komandoje sukurtus ir pagamintus gaminius pristatyti tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose.

Esant veiksmingam kūrėjų ir gamintojų bendradarbiavimui, svarbiausia laimi vartotojas, gaunantis paprastą, ergonomišką ir stilingą produktą, sukurtą ir pagamintą Lietuvoje.

Pirmasis projekto etapas – dizaino idėjų konkursas, kurio užduotys dizaineriams buvo formuluojamos remiantis partnerių – gamintojų poreikiais, jų suformuluotomis užduotimis ir turima gamybos baze. Iš pateiktų konkursui eskizų gamintojų bei profesionalių dizainerių komisija išrinko darbus, kurių laukė tolesnis etapas – gamybos įgyvendinimas.

Šiuo metu pagaminti 6 produktai – kolekcija „Didėja“, kurios eksponavimas pradedamas Kaune, parodoje „Namų pasaulis 2012“, o vėliau ekspozicija keliaus ir į Vilnių, didžiausią Lietuvos baldų pramonės parodą „Baldai 2012“. Nespėjusieji apsilankyti šiose parodose, turės galimybę kolekciją pamatyti dizaino salone „Interjero erdvė“, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose vyksiančiose parodose, taip pat įvairiose viešose vietose bei miestų švenčių metu. Išsamesnę informaciją apie kolekcijos „Didėja“ eksponavimo vietas galima rasti projekto tinklalapyje www.didėja.lt.

Tačiau šis etapas projekte „Didėja“ - ne paskutinis. Labiausiai pavykę gaminiai bus tiražuojami, o labiausiai atitinkantys elektroninės komercijos kriterijus projektai, turės galimybę patekti į elektroninės komercijos vystymo projektą, kuriuo bus siekiama šį gaminį pristatyti ir platinti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose, taip garsinant autoriaus, gamintojo ir Lietuvos vardą.

LKKA maniežas, Aušros g. 42A, Kaunas
kovo 15 – 18 dienomis

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai