2024 Kovo 01, Penktadienis
Facebook grupė Google+ Youtube kanalas
Baldųpramonė.lt

Konkursai

„Metų interjeras“ konkursas – interjero kultūros ugdymui

Paskelbta: 2012-02-24 14:28:56
Perskaitė: 2894
Rinktis tikrai yra iš ko, nes šiam, jau septintajam, kasmetiniam "Metų interjeras“ konkursui pateiktas rekordinis interjerų skaičius – net 139. Kaip ir kasmet, konkursui pateikta įvairiausių darbų – nuo mažų patalpų iki apartamentų, nuo kavinės iki mokyklos ir laidojimo namų.

Daugiausia balsų surinkęs interjeras pelnys "Tautos interjetas‘11“ vardą bei bus apdovanotas viena iš konkurso "Auksinių palečių“. Balsavimai konkurso partnerio - 15min.lt portale: http://tautosinterjeras2011.15min.lt/ vyks iki kovo 5 dienos.

"Metų interjeras“ konkurso tikslas – interjero kultūros ugdymas bei interjero dizainerio kaip profesijos ir kaip verslo "parodymas“. Šis jau šeptinuosius metus iš eilės vykstantis konkursas kviečia atkreipti daugiau dėmesio į tas erdves, kuriose mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko: namus, biurus, visuomenines patalpas...

Jų patogumą, ergonomiškumą, šiuolaikiškumą, inovatyvius sprendimus... Taip pat ir interjero dizainerio profesiją – tai yra tuos, kurie žino galimybes, grėsmes, madas, tendencijas ir mūsų turimas mažas ar dideles erdves paverčia tinkamomis, patraukliomis ir patogiomis gyventi, lankytis, dirbti... Šios profesijos mes dažnai nesureikšminame (arba apie ją net nežinome), prisibijome, o būtinybė išaiškėja dažnai jau po laiko – pamačius kad savarankiškai sutvarkytuose biuruose, visuomeniniuose objektuose ar namuose ,,kažkas nesigavo“ ir reikia perdaryti, remontuoti: reiškia vėl gaišti laiką ir vėl investuoti...

"Tautos interjeras“ – tai tik viena iš nominacijų, kur nugalėtoją išrenka ,,tauta“ (kasmet balsavimas vyksta vis kitame interneto portale). Visas kitus nominantus: pagrindinius (geriausias privatus, visuomeninis ir biuro interjeras) bei papildomus renka tarptautinė garsių architektų ir dizainerių komisija. Tiek "Tautos interjeras“, tiek kitų nominacijų nugalėtojai paskelbiami baigiamojo renginio metu, kuris šiemet vyks kovo 22 dieną Vilniuje.

DAUGIAU APIE KONKURSĄ: Konkursui yra teikiami per metus Lietuvoje realizuoti ar Lietuvos kūrėjų užsienyje realizuoti interjerai.

Nominacijos ir prizai: Tarptautinė komisija interjerus vertins skirdama net 9 nominacijas: - pagrindinės: geriausias privatus, visuomeninis, biuro interjeras;- papildomos: inovatyviausias interjeras, geriausias spalvinis, apšvietimo sprendimas, geriausias vonios kambario, virtuvės, projektas, geriausias fotografo darbas. Visiems nugalėtojams bus įteiktos „Auksinės paletės“ ir vertingi prizai. Taip pat pagrindinių 3 nominacijų – geriausio privataus, visuomeninio, ir biuro – interjerų autoriai bus apdovanoti išskirtinėmis kelionėmis Venecijos architektūros bienalę.

Tarptautinė komisija:Užtikrindami objektyvius „Metų interjero“ konkurso rezultatus organizatoriai darbus vertinti kviečia užsienio šalių interjero, architektūros ekspertus, kurie lietuviams jau pažįstami iš publikacijų žurnale „Centras“. Šiemet darbus vertins ši tarptautinė komisija: Lars Vajen „shldesign“ studijos vadovas (Danija), architektas Jacopo Mascheroni iš „JM Architecture“ (Italija), architektas Paul Kariouk iš „Kariouk Associates“ (Kanada), architektas „Sharif Abraham Architects“ įkūrėjas Sharif Abraham (Australija), architektas Thom Neuber iš studijos „Destilat“ (Austrija), „Forward“ studijos bendrasavininkai Marco Teixeira ir Alexandre Lima (Portugalija) bei architektas Yuusuke Karasawa iš „Yuusuke Karasawa Architects“ (Japonija).

Šių ekspertų komisijai bus pateikiami darbai, kurie įveiks pirmą kartą rengiamą išankstinę atranką. Anot konkurso sumanytojo ir organizatoriaus Vytauto Gurevičiaus, ši atranka vykdoma siekiant ne darbų kiekybės, o aukštos kokybės. Tarptautinės komisijos nariai lygiai taip pat, kaip auditorija naujienų portale http://tautosinterjeras2011 renkanti „Tautos interjerą“, virtualiai galės peržiūrėti ir įvertinti konkursui pateiktus interjerus, priskirdami juos skirtingoms nominacijoms..15min.lt/

Konkurso ,,Metų interjeras“ istorija:

Konkursas organizuojamas nuo 2005 metų. Per visą konkurso istoriją jame dalyvavo beveik 300 autorių, kurie pateikė daugiau nei 600 darbų. Konkurso metu jau išdalinta beveik 60 „Auksinių palečių“: http://www.interjeras.lt/interjerai/apdovanojimas/visi. Visi darbai, nugalėtojai yra publikuojami interjerų galerijoje , kuri palaipsniui tampa lietuviško interjero kultūros virtualiąja galerija. Čia šiuo metu publikuojama per 770 skirtingų interjerų, iliustruotų daugiau nei 7500 nuotraukomis.

Šiuo metu teisė administruoti konkursą yra perduota VšĮ „Aplink tave“, kuri, be šio konkurso nuolat vysto dar keletą interjero ir architektūros temos projektų (leidžia „Centro“ bei „Interjeras.lt pataria“ žurnalus, vysto www.interjeras.lt portalą bei „EKO centro“ veiklą.)

Nuo vasario 15 dienos portalas www.interjeras.lt, kaip ir kasmet, visą Lietuvos visuomenę kviečia peržiūrėti naujausius, 2011 metais sukurtus (realizuotus) darbus bei balsuoti už labiausiai patikusius.

Tavo reklama Arch.lt Intelligent kitchen Granuliniai katilai